A+ A A-

Yaylaları, Kaplıcaları ve Meşhur Gölü İle Sapanca

Sapanca

Gölü ile meşhur olan Sapanca yemyeşil ormanları ve balık restoranlarıyla da biliniyor. Şehir hayatının bunaltıcı atmosferinden kaçanların kısa ve uzun süreli konakladığı bu cennette huzuru bulacak ve kendinizi yenileyeceksiniz. Kaplıcasıyla da sağlık turizmi için önem arz eden bölge seçkin otelleriyle de konuklarının konaklama ihtiyaçlarını karşılıyor.

Spor ve Doğa

Tam bir doğal cennet olan Sapanca kamp yapmaya elverişli yaylaları ile izci topluluklarına ev sahipliği yapmakta. Koru ve İl Orman Kamp Alanı ile SEKA Kampı piknik yapıp vakit geçirebileceğiniz yerlerden. Ayrıca orta dereceli parkurları ile kanoya yeni başlayanlar için ideal alanlar oluşturuyor. Bunlarla birlikte Yanık köyünde trekking aktiviteleri yapılmaktadır. Doğantepe, Maksudiye ve Akçay arkadaş grupları ile yürüyüş yapabileceğiniz alanlardandır.

Gece Hayatı

Genellikle göl etrafında restoranların ve otellerin barları ile kafelerinde düzenlenen eğlenceler bölgenin gece hayatının profilini oluşturmaktadır. Canlı müzikler, dans geceleri ve partilerle vakit geçirebileceğiniz ilçede dilerseniz çay bahçelerinde huzurun ve göl manzarasının tadını çıkarabilirsiniz.

Kültür ve Tarih

Friglerden Britanya Krallığı’na, Anadolu Selçuklularından Bizans’a kadar birçok topluluğun yer edindiği Sapanca Osmanlı ile birlikte bugünkü kültürel görünümüne bürünmüştür. Camiler, hanlar ve hamamlarla çevrili olan ilçede en önemli eser Mimar Sinan tarafından yapılan Pertav Paşa Han’dır. Bunun yanı sıra Rüstempaşa Camii, Vecihi Kapısı, Bizans Devri Lahitleri, Rahime Sultan Camii, Rahime Sultan Tuğrası dikkat çeken yapılardandır.

Konaklama

Sapanca’da göl etrafında ve bölgenin iç kesimlerine doğru kurulan oteller ve pansiyonlar misafirlerin konaklama ihtiyaçlarına hizmet verir. Her bütçeye göre otelin bulunduğu ilçede göl kenarında olanlar diğerlerine göre daha fazla ücret talep ederler. 

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

TÜRKİYE'NİN TATİL CENNETLERİ

Foça

Foça

İzmir’in kuzeyinde yer alan sahil cenneti Foça Antik Çağlardan günümüze gelen kültürel bir güzelliğe sahiptir...

Anamur

Anamur

Mersin’in ilçesi olan Anamur adını Yunanca Anemourion kelimesinden almaktadır ve rüzgarlı burun anlamına gelmektedir.

Tüm tatil bölgeleri »

TATİL YORUMLARI

Tüm otel yorum ve şikayetleri »

Fotoğrafçılık Kursu
Yasal Uyarı:
Bu site Kocaeli'ni tanıtmak saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. www.kocaeliotelleri.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.