A+ A A-

Termalleri İle Ünlü Ilıca

golcuk-ilicaGölcük ilçesinin termalleri ile ünlü bölgesi Ilıca pek çok hastalığın tedavisi için kullanılan zengin bir kaynak. Yerin binlerce metre altından çıkan bu eşsiz kaynak;

  • astım, kronik bronşit, alerjik üst solunum yolları hastalıkları,
  • egzama, akne, sedef,
  • eklem hastalıkları, kireçlenmeler, yumuşak doku romatizmaları, romatizmal hastalıklar,
  • kalp yetmezliği, dolaşım bozukluğu, hipertansiyon,
  • şeker hastalığı, şişmanlık, gut, karaciğer yetmezliği gibi hastalıkların tedavilerinde kullanılmaktadır.

Ayrıca Türk hamamından saunaya, masaj ve terapi odalarından havuzlara kadar tam donanımlı bir termal tesis olan bölgede dilediğiniz gibi tatil yapabilirsiniz.

Spor ve Doğa

Başiskele içerisinde baraj ve Yuvacık gibi bir doğal güzelliği barındırır. Menekşe yaylası ve Beşkayalar tabiat parkı ile turların uğrak noktasıdır. Park alanı piknik, bitki inceleme olanağı ve trekking alanlarından biri olması ile dikkat çeker. Doğa ananın cömert davrandığı topraklar olan Gölcük’te bisiklet sürme, futbol gibi spor aktiviteleri gerçekleştirebilirsiniz.

Gece Hayatı

Ilıca termal tesisi ile ünlü olduğu için gece hayatı açısından konuklarına pek farklı aktiviteler sunabilir diyemeyiz. Ailenizle birlikte çay bahçelerinde ve tesisin kafe ile restoranlarında vakit geçirmeniz mümkün. Kamp yapanlar ise özellikle geceleri muhteşem bir manzara ile karşılaşabilecekler. Yıldızları izlemek sizin için en büyük eğlencelere bedel olacak.

Kültür ve Tarih

2. yüzyılda ticaret ve gemiciliğin yoğun olduğu antik yerleşimlerden Astakoz, Eribolos, Heraklion'a bağlı küçük bir sağlık merkezi olarak hizmet verdiği düşünülen bu bölgenin antik çağlarda da kullanıldığı düşünülmektedir. Osmanlı döneminde de yerleşim birimi olarak kullanılan bu alan “Karanca” ismiyle anılmaktadır. 19.Yüzyıldan itibaren ise bu köyün ismine rastlanılmamaktadır. 1719 depreminden sonra, bu yerleşim birimi tarih sahnesinden silinmiş olduğu düşünülür. Şimdilerde belediyenin düzenlemeleri ile Yazlık Ilıca haline getirilmiştir.

Konaklama

10.000 m2’lik alan üzerinde inşa edilen tesisi bulunan Ilıca özellikle sunduğu imkanlar açısından dikkat çeker. Termal havuzlar, çocuk havuzları, Türk hamamları, saunalar, buhar odaları, tuz odası, masaj ve terapi odaları yer almaktadır. Ailelerin özel olarak yararlanabilecekleri aile odaları bulunuyor. Konaklama çevredeki ve Gölcük merkezdeki otellerde sağlanabiliyor.

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

TÜRKİYE'NİN TATİL CENNETLERİ

Foça

Foça

İzmir’in kuzeyinde yer alan sahil cenneti Foça Antik Çağlardan günümüze gelen kültürel bir güzelliğe sahiptir...

Anamur

Anamur

Mersin’in ilçesi olan Anamur adını Yunanca Anemourion kelimesinden almaktadır ve rüzgarlı burun anlamına gelmektedir.

Tüm tatil bölgeleri »

TATİL YORUMLARI

Tüm otel yorum ve şikayetleri »

Fotoğrafçılık Kursu
Yasal Uyarı:
Bu site Kocaeli'ni tanıtmak saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. www.kocaeliotelleri.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.