A+ A A-

Güneşin ve Denizin Tadını Dilediğinizce Çıkarın

Kocaeli Plajları

Kocaeli plajları hem Marmara’ya hem Karadeniz’e bakıyor. Keşfedilmeyi bekleyen eşsiz özelliği ile tatil ve turizm kenti olmaya aday bu şehir dalgaların ve güneşin tadını çıkarmak isteyenleri bekliyor.

Çoğu insanın tatil bölgesi olarak görmediği Kocaeli aslında Osmanlıdan kalma sarayları, kaleleri, sonrasında dalıştan safariye kadar sunduğu aktivite yelpazesi ile saklı bir cennet. Kalabalık nüfusuna aldırmadan dilediğiniz an kendinizle baş başa kalabileceğiniz köşeleri bulunan bu güzel ilde huzuru bulacağınız plajlar ve koylar sizi şaşırtacak. Şeffaf suları ile hayran kalacağınız koylarda yapabileceğiniz etkinlikler ise:

  • Kürek
  • Yelken
  • Sualtı dalışları
  • Balıkçılık

Masmavi Marmara ve Karadeniz suları ile çevrili güneşin ve manzaranın tadını çıkarabileceğiniz, ayrıca ailenizle birlikte güneşlenebileceğiniz Kocaeli plajları:

Karamürsel Altınkemer Halk Plajı: İzmit Körfezi’nin güneyinde yer alan Karamürsel plajı sanayi tesislerinin ilçede yer almaması ve evsel arıtmaların % 100 oranında arıtılmasının sağlanması sebebi ile kirlilik gibi bir soruna sahip değildir. Masmavi sularda gönül rahatlığı ile yüzebilirsiniz.

Bağırganlı: Kayalık kıyıları, sakin koyları ile Kefken’den sonra ikinci büyük sahile sahiptir.

Sarısu: Sarısu Deresi ve Karadeniz’in kesişme noktasında yer alır.

Seyrek: Kandır'ya 11 km. mesafedeki Seyrek, çok hoş mesire yerlerine sahiptir.

Çamkonak (Dikili - Babalı): Uzunkum mevkiinde yer alır. Açık deniz özelliği gösterir ve rüzgarlı havalarda sörf imkanı sağlar.

Cebeci: Çadır turizmine de imkan tanınan bölgede geniş kumsallar ve yemyeşil bir doğa sizi karşılıyor.

Kefken: Kıyı bölgesindeki en gelişmiş yerlerden olan Kefken çam ormanları ve kumsalı ile göz dolduruyor.

Kerpe: Kandıra’ya 10 km uzaklıkta olan Kerpe şirin bir tatil köyüdür. Kendine has kumsalı tatilcilerin güneşlenme ihtiyacını karşılar.

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

TÜRKİYE'NİN TATİL CENNETLERİ

Foça

Foça

İzmir’in kuzeyinde yer alan sahil cenneti Foça Antik Çağlardan günümüze gelen kültürel bir güzelliğe sahiptir...

Anamur

Anamur

Mersin’in ilçesi olan Anamur adını Yunanca Anemourion kelimesinden almaktadır ve rüzgarlı burun anlamına gelmektedir.

Tüm tatil bölgeleri »

TATİL YORUMLARI

Tüm otel yorum ve şikayetleri »

Fotoğrafçılık Kursu
Yasal Uyarı:
Bu site Kocaeli'ni tanıtmak saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. www.kocaeliotelleri.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.