A+ A A-

Sualtı Dalış

Sualtı Dalış

Marmara ve Karadeniz’e komşu Kocaeli’de sualtı dalış farklı noktalarda, deneyimli eğitmenler ile yapılmakta.

Su sporlarının en zevklilerinden ve gizemlilerinden olan dalış iki ana yöntemle uygulanır:

  • Serbest
  • Aletli

Serbest dalış sporcuların su altında tek nefesle olabildiğince kısa sürede yüksek derinliklere ulaşmaya çalıştıkları yöntemdir. Genellikle bireysel yapılır ve dünya rekoru kırmak amaçlanır.

Aletli dalışta ise solunum gazı denilen tüp ile daha geniş zamanda daha çok ayrıntı keşfetmek amaçlanır. Bu da canlı türlerini keşfetme amaçlı araştırmacıların ve tatilcilerin kullandıkları yöntemdir. Gruplar halinde kontrollü şekilde gerçekleştirilir.

Kocaeli’nin Derinliklerine Göz Atmak İster Misiniz?

Bu şehirde keşfedilmeyi bekleyen onlarca saklı güzellik var. Bunlardan bazıları da denizin onlarca metre altında bulunuyor. Siz de tatilinizi nasıl değerlendireceğinizi düşünüyorsanız Kocaeli’de sualtı dalış dışında kuş gözlemciliğinden safariye, trekkingden dalışa kadar birçok aktivite imkanına sahipsiniz. Denizin derinliklerindeki hikayeleri keşfedebileceğiniz yerler ise:

  • Kandıra
  • Kerpe
  • Kumcağız
  • Kefken
  • Seyrek

Tertemiz suları ve tadına doyulmaz aktiviteleri ile dolu dolu bir tatil geçirmek için yapmanız gereken hemen bavulunuzu hazırlamak. Hem spor yapacak hem de denizin tadını çıkarabileceksiniz. 

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

TÜRKİYE'NİN TATİL CENNETLERİ

Foça

Foça

İzmir’in kuzeyinde yer alan sahil cenneti Foça Antik Çağlardan günümüze gelen kültürel bir güzelliğe sahiptir...

Anamur

Anamur

Mersin’in ilçesi olan Anamur adını Yunanca Anemourion kelimesinden almaktadır ve rüzgarlı burun anlamına gelmektedir.

Tüm tatil bölgeleri »

TATİL YORUMLARI

Tüm otel yorum ve şikayetleri »

Fotoğrafçılık Kursu
Yasal Uyarı:
Bu site Kocaeli'ni tanıtmak saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. www.kocaeliotelleri.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.