A+ A A-

Yamaç Paraşütü

Yamaç Paraşütü Nedir?

“Kocaeli’de yamaç paraşütü nerede yapılır?” sorusuna cevap vermeden önce, heyecanın ve özgürlüğün aracını sizlere tanıtalım.

1980’li yılların başında bulunan yamaç paraşütü, serbest paraşütler ile yüksekliklerden koşarak kalkmaya ve havada ilerlemeye dayalı bir spor türüdür. Hafif hava aracı sınıfına girer. Genellikle tehlikeli olarak bilinse de eğitmenler eşliğinde yapıldığında problem arz etmemektedir.

Eğlenceli bir spor olması, malzemelerinin kolaylıkla taşınabilmesi nedeniyle günümüzde gittikçe yayılmaktadır. Maliyeti yüksek olsa da turistik mekanlarda düzenlenen aktivitelerle bu alanda birkaç deneyim yaşamanız mümkün. Herhangi bir sağlık probleminiz yoksa rahatlıkla bu sporun eğitimini de alabilirsiniz. Üniversite kulüpleri ve dernekler ile kurslar dilediğiniz şekilde size yardımcı olurlar.

Kullanılan ekipmanlar ise:

  • Kanat
  • Askı ipleri
  • Taşıyıcı kolonlar
  • Harness
  • Yedek paraşüt
  • Kask
  • Lisans

Kocaeli’nin Yaylalarından Bulutlara Yükselin

Kocaeli’de yamaç paraşütü yapmak için birbirinden güzel alanlar bulunmaktadır. Bunlar:

  • 1200 metre Kartepe - Eğreltidüzü yaylası
  • 1150 metre Başiskele-Yuvacık Saklı vadi

Rehberinizin belirleyeceği bu noktalardan birinde gerçekleştirdiğiniz aktivite ile hem hayatınıza heyecan katacak hem de tatilinizi renklendireceksiniz. Doğa ananın cömert davrandığı bu topraklarda unutulmaz anlar yaşayabilirsiniz.

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

TÜRKİYE'NİN TATİL CENNETLERİ

Foça

Foça

İzmir’in kuzeyinde yer alan sahil cenneti Foça Antik Çağlardan günümüze gelen kültürel bir güzelliğe sahiptir...

Anamur

Anamur

Mersin’in ilçesi olan Anamur adını Yunanca Anemourion kelimesinden almaktadır ve rüzgarlı burun anlamına gelmektedir.

Tüm tatil bölgeleri »

TATİL YORUMLARI

Tüm otel yorum ve şikayetleri »

Fotoğrafçılık Kursu
Yasal Uyarı:
Bu site Kocaeli'ni tanıtmak saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. www.kocaeliotelleri.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.