A+ A A-

Binicilik

Binicilik Nedir

Binicilik kısaca ata binme sporu olarak tanımlanabilir. Tarihi çok eskilere dayanan bu becerinin M.Ö. 900 yıllarında Çin’de yaşamış olan Türk asıllı imparator Hiao tarafından yapıldığı ilk bulgulardır. Ancak atı ehlileştiren ve ilk binenler Türklerdir. Kocaeli’de binicilik bu tarihi değerler ile birlikte geleneksel olarak yapılmaktadır.

M.Ö. 2600’de Çinliler ilk süvari birliklerini kurarlar ve ata binme yaygınlaşır. Sonrasında 5. Yüzyılda eyerin bulunması işleri daha da kolaylaştırmıştır. Ayrıca Çinler ata binmeyi Türklerden öğrenmişlerdir. Günümüze kadar çeşitli spor ve askeri alanlarda gelişen binicilik şimdilerde her yaştan insan tarafından yapılabilmesi nedeniyle geniş bir etkinlik halini almıştır. İngiliz ve Batı biniciliği olarak ayrılır ve spor dalı olan İngilizlere aittir. Batıda gerçekleştirilen ise Amerika’da kovboyların biniş tarzına verilen addır.

Çocuklarınızla Keyifli Anlar Geçirin

Kocaeli her doğa sporunda olduğu gibi bu alanda da misafirlerini yalnız bırakmaz. Kocaeli'nde binicilik, Büyükşehir Belediye Başkanlığının katkılarıyla kurulan Kocaeli Atlı spor Kulübü ve Kartepe Türkiye Jokey Kulübü tesislerinde dilerseniz çocuklarınızla dilerseniz arkadaşlarınızla bu keyifli etkinliği gerçekleştirebilirsiniz.

Doğa ile iç içe yapacağınız bu aktivitede eğitmenlerin yardımı ile biniş kurallarını öğrenecek ve kendi başınıza bu deneyimi yaşayabileceksiniz. Keyifli anlar geçirmek ve tatilinizi renklendirmek istiyorsanız bu sporu denemelisiniz. 


OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

TÜRKİYE'NİN TATİL CENNETLERİ

Foça

Foça

İzmir’in kuzeyinde yer alan sahil cenneti Foça Antik Çağlardan günümüze gelen kültürel bir güzelliğe sahiptir...

Anamur

Anamur

Mersin’in ilçesi olan Anamur adını Yunanca Anemourion kelimesinden almaktadır ve rüzgarlı burun anlamına gelmektedir.

Tüm tatil bölgeleri »

TATİL YORUMLARI

Tüm otel yorum ve şikayetleri »

Fotoğrafçılık Kursu
Yasal Uyarı:
Bu site Kocaeli'ni tanıtmak saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. www.kocaeliotelleri.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.