A+ A A-

ATV Safari

ATV Safari Nedir

Genellikle motor kullanmaktan korkanların tercih ettiği ATV dört tekerlekli ve içten yanmalı motorlarla tek ya da çift kişilik araçlardır. Hemen hemen herkes tarafından kullanılabilme özelliğine sahiptir. Çeşitli parkurlarda gerçekleştirilen sürüşlere ise safari denilmektedir. Kocaeli’de safari birden fazla yörede yapılabilmektedir.

Açılımı All Terrain Vehicle, yani tüm arazilerde kullanılabilen araçla yapılan bu spor çölde, karda, çamurda ve engebeli yollarda yapılabilir. Aslında bisiklet kullanmaktan hiçbir farkı yoktur.

Genellikle ormanlık ve engebeli alanlarda yapılan ATV safari hobi olarak yavaş yavaş yayılmaktadır. Günümüzün en eğlenceli sporlarından biridir.

Kocaeli’nin Zorlu Parkurlarında Doğa İle Yarışın

Araç trafiğinden ve koşuşturmaktan yorulan insanların doğa ile baş başa kalabileceği geniş bir coğrafyaya sahip olan Kocaeli’de ATV safari yapılacak alanlar oldukça fazladır. Muhteşem manzaralar eşliğinde bu sporu yapabileceğiniz yerler ise:

  • İzmit- Adapazarı
  • Kartepe
  • Başiskele – Yuvacık
  • Beşkayalar
  • Menekşe yaylası
  • Kandıra

Deneyimli sporcular ile katılacağınız bu turlarda ekipmanlarınız ve rehberiniz hazır bulunur. Parkurlarda karşılaşabileceğiniz zorluklar karşısında da önceden bilgilendirilirsiniz. Yapmanız gereken tek başınıza ya da arkadaş grubunuzla bu heyecana adım atmak.

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

TÜRKİYE'NİN TATİL CENNETLERİ

Foça

Foça

İzmir’in kuzeyinde yer alan sahil cenneti Foça Antik Çağlardan günümüze gelen kültürel bir güzelliğe sahiptir...

Anamur

Anamur

Mersin’in ilçesi olan Anamur adını Yunanca Anemourion kelimesinden almaktadır ve rüzgarlı burun anlamına gelmektedir.

Tüm tatil bölgeleri »

TATİL YORUMLARI

Tüm otel yorum ve şikayetleri »

Fotoğrafçılık Kursu
Yasal Uyarı:
Bu site Kocaeli'ni tanıtmak saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. www.kocaeliotelleri.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.